15:30 - 16:15 | Zenginleştirilmiş Eğitsel Ortam Tasarımının Olmazsa Olmazları

Atölyemizde katılımcılara çoklu öğretim tasarım ilkelerini tanıtacak ve sonrasında bu ilkeler doğrultusunda bilişsel yük kuramına dikkat ederek materyal geliştirme çalışması yapacağız.

 

Sunum Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Etkili öğrenme ortamları tasarlamak isteyen öğretmenler için tasarlandı.

 

Sunum İçeriği: Öğrenme teknolojileri pandemi sonrası daha yoğun biçimde kullanılmaya başlamıştır. Atölye çalışması bu yoğunluktan doğan ihtiyaçlar üzerine kurgulanmıştır. Çalışmanın hedefi öncelikle katılımcılara çoklu öğretim tasarım ilkelerini tanıtmaktır. Sonrasında bu ilkeler doğrultusunda bilişsel yük kuramına dikkat ederek materyal geliştirme çalışması yapılacaktır. Böylece katılımcılar kendi branşlarına uygun etkili materyaller tasarlamanın ipuçları hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Bu Sunuma Kimleri Bekliyoruz? Tüm branşlardan eğitimciler katılabilir.

 

Sunuma Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Sunum Süresi: 45 dakika

Sunum Kontenjanı: Katılım 150 kişiyle sınırlıdır.

Sunum Sunucusu: Ayşegül Liman Kaban

Sunum Sunucusu

AYŞEGÜL LİMAN KABAN

Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev almaktadır. 2012 yılında Kişilerarası İletişim üzerine yüksek lisansını, Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılında The University of Edinburgh’da Uzaktan Öğrenme ve Dijital Kültür kursunu tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2013 -2016 yılları arasında IATEFL TEASIG Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme dergisinin editörlüğünü yapmıştır. 2016  yılında  IATEFL Öğrenme Teknolojileri Dergisi editörlüğünü yapmıştır. 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Teknolojileri alanında doktora programını tamamladı ve halen bu üniversitede lisans ve lisansüstü düzeyinde dersler vermektedir. Verdiği derslerden bazıları çevrimiçi işbirlikli öğrenme, öğretim teknolojileri, uzaktan eğitim, çoklu ortam tasarımı ve benzeri.  Türkiye’de 100’e yakın okul ve üniversitede eğitimcilere etkili teknoloji entegrasyonu, eğitimleri vermiştir. Yurtdışında da İngiltere, Almanya, Amerika, Finlandiya, İtalya ve Gürcistan’da eğitimler vermiştir. Oyun bağımlılığı ve internet ortamında güvenlik konularında “Oyun Canavarı” ve “Defne’nin Dijital Sureti” adlı iki çocuk kitabı yazmıştır.