MATEPP HAKKINDA

MATEPP, 2017 yılından bu yana Montessori eğitim sistemini öğrenmek ve anlamak isteyen eğitimcilere, ebeveynlere ve akademisyenlere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Hedefimiz Türkiye’deki en büyük ve en özgün Montessori programlarını birleştiren bir Montessori eğitmen eğitimi programı oluşturmaktır. Eğitim programımız, Dr. Maria Montessori’nin felsefe ve pedagojisinin öğrenilmesine ve bunların çocuklarla çalışırken uygulanmasına yardımcı olmayı hedefler.

MATEPP, Okul öncesi (2 ½ ila 6) ve İlkokul (6 ila 12) düzeyinde bir Montessori sertifikası sunar.

Palet Okulları 2014’ten beri bir AMS üyesidir.

MATEPP, Nisan 2020’den beri Independents not in a Consortium’a (IND) bağlıdır.

MONTESSORİ AKADEMİSİ EĞİTMEN EĞİTİMİ PROGRAMI BAŞVURUSU

  • Ön Lisans ve Lisans Mezunları
  • Lisans Programlarının 3. veya 4. Sınıflarındaki Lisans Öğrencileri
  • Öğretmenler veya Farklı Disiplin Dallarında Çalışan Kişiler

Programa ön başvurular web sitemimizdeki başvuru formu üzerinden yapılmaktadır. Ön başvuru formu doldurulduktan sonra aday ile program direktörü veya program koordinatörü arasında gerçekleştirilen mülakat yoluyla başvuru işleme alınır. Sonuç olumlu olduğu takdirde aday okulumuzu ziyaret ederek öz geçmiş, transkriptler, diploma kopyası, tavsiye mektubu ve kesin başvuru formu belgelerini teslim eder. Kayıt sözleşmesini imzaladıktan sonra programa kabul edilir.

Toplam : 200 Saat (Akademik Eğitim ve Uygulama), 50 Saat Uygulamalı Staj

İçeriği :

  • Montessori Felsefesi
  • Günlük Yaşam Alanı
  • Duyu Alanı
  • Matematik Alanı
  • Dil Alanı
  • Doğa ve Kültür Alanı

Katılımcılarımız ilan edilen eğitim alanlarından tek bir tanesine, birkaç tanesine veya tüm hepsine kayıt yaptırabilirler. Eğitim ücreti katılımcının kayıt yaptırdığı alan ücretlerinin toplamına eşittir. Adaylar kayıt sayfasında katılmak istedikleri alan veya alanları bildirmek zorundadır.

Montessori Felsefe dersleri tüm alan katılımcıları için zorunludur.

Ücretlendirme aşağıdaki gibidir:

Günlük Yaşam Alanı    1.500 ₺

Duyu Alanı                     1.500 ₺

Matematik Alanı           1.750 ₺

Dil Alanı                          1.500 ₺

Doğa ve Kültür Alanı   1.500 ₺


Tüm Eğitimin Ücreti:     7.500 ₺

Kayıt sözleşmesini imzalayan ve gerekli evraklarını teslim eden adayların, eğitim başlama tarihinden önce başvuru ücretinin ilk taksitini ödeyerek kaydını kesinleştirmesi gerekmektedir. Eğitim ücreti nakit olarak ödenebileceği gibi kredi kartı ile tek çekim veya 3 taksit olarak da ödenebilir. Eğitim Akademik Takvimi eğitim başlangıcında başvuru esnasında belirtilen e-posta adresine gönderilir.

MATEPP 2022 EĞİTMENLERİ