Programın Başlamasına Kalan Süre

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Eğitimin Geleceği; Dijital Dönüşümle Eğitim Dünyamız Bir Evrene Dönüşüyor...

Dijital çağın gerektirdiği becerilerle kadim kültürü birleştirmek, öğrencilere çağın ihtiyaçlarına uygun yetkinlikler kazandırmak büyük bir sorumluluk ve beceri gerektirir. Eğitimciler için, bu vizyonu anlamak ve uyum sağlamak sadece bir fırsat değil, aynı zamanda kendi dönüşümünü yönlendirme şansıdır.

YETEV Okulları olarak, bu dönüşüme hazır olmak ve katkı sağlamak için çaba sarf ediyoruz. YETZ’23 etkinliği ile 21 Ekim'de dijital dönüşümü daha yakından takip etmeyi hedefliyoruz.

Zirve Hakkında

EĞİTİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM: GELECEĞİ ŞİMDİ ŞEKİLLENDİRİN!

Eğitim dünyasının geleceğini, konuşmak, yeni ufukları keşfetmek ve dijital dönüşümün eğitimdeki önemini daha iyi anlayabilmek için “Dijital Dönüşüm ve Eğitimin Geleceği” temalı zirvemizde buluşuyoruz.

Her gün, her saat ve hatta her dakika daha da büyüyen ve peşinden bilinmezlikleri sürükleyen bir evrende kaybolmadan ilerleyebilmek için eğitim dünyamızı da aynı hızla şekillendirmeli ve dönüştürmeliyiz. Bu dönüşüm için dijital araçlar en önemli destekçilerimiz haline gelmiştir. O halde bu yönde gerçekleşen yeniliklere değişimlere ve bizi de kuşatan dönüşümleri gözlemlememiz, onlardan faydalanmamız hatta geliştirmemiz gerekiyor. Hem öğrendiğimiz hem öğrettiğimiz bir çağın içerisindeyiz.

Bir yandan öğretmenlere zaman kazandırmak ve iş birliği yapmalarına yardımcı olmak anlamında, teknolojinin sınırsız destekleme gücünden faydalanmak hem de öğrencilerin yaşadığı dijital çağ ile yollarımızı kesiştirmek yeni motivasyonumuz olmuştur.

Farklılaşan dünyada farklılaşarak ilerlemek, geleceğin bugünden sunulduğu bir evrende dijital kültürü bilgiyi ve doğru amaçları sahiplenmemizi gerektiriyor. Eğitim kurumunuzu farklılaştırarak, öğrencilerin ve velilerinin tercih sebebi olabilirsiniz.

Eğitimde dijital dönüşüm kısa sürede gerçekleşecek bir süreç olarak algılanmamalı; uzun soluklu bir maraton olarak görülmelidir ve bu süreç profesyonel/akademik çevreler tarafından yönetilmeli ve yönlendirilmelidir. İşte bu yolculukta ilerleyebilmek için sizi bu değerli etkinlikte yer almaya davet ediyoruz.

Etkinliğimiz Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsü’müzde gerçekleştirilecektir.

Etkinliğe katılabilmeniz için öncelikle kayıt formunu doldurmanız ve etkinlik günü de kayıt masasından yaka kartınızı alırken ilgili görevliye kaydınızı onaylatmanız gerekmektedir.

Kayıt formunu doldurduktan sonra program ile ilgili detaylı bir kısa mesaj ve e-posta göndereceğiz. Bu nedenle bilgilerinizi girerken doğruluğundan emin olmanız önem taşımaktadır.

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Hayati OKTAY

YETEV Okulları Genel Müdürü
Necmeddin Bilal ERDOĞAN
YETEV Mütevelli Heyeti Başkanı
Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR
(Teşrif Etmeleri Halinde)
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü
Prof. Dr. Yusuf TEKİN
(Teşrif Etmeleri Halinde)
Milli Eğitim Bakanı

KONFERANSLAR

Dr. Ali Taha KOÇ
Turkcell Genel Müdürü
Dr. R. Erdem ERKUL
Cerebrum Technologies Kurucusu
Prof. Dr. Tufan ADIGÜZEL
Özyeğin Üniversitesi – Öğrenme ve Öğretme Ofisi Direktörü

PANEL

Doç. Dr. Şebnem ÖZDEMİR
İstinye Üniversitesi
Veri Bilimi Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı
Dr. Işıl BOY ERGÜL
TeacherX Kurucusu
 
Dr. Mehmet Akın BULUT
İbn Haldun Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi
 
Abdulkadir Özbek
Yapay Zeka Politikaları Derneği YK Üyesi
 

PROGRAM

21 EKİM Cumartesi Saat 09.00

AÇILIŞ KONUŞMALARI

KONFERANS

PANEL

Dr. Işıl Boy Ergül – TeacherX Kurucusu
Doç. Dr. Şebnem Özdemir – İstinye Üniversitesi – Veri Bilimi Bölüm Başkanı
Abdulkadir Özbek – Vizyon Koleji Kurucusu , Yapay Zeka Politikaları Derneği YK Üyesi
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akın Bulut – İbn Haldun Üniversitesi – Eğitim Bilimleri Fakültesi

KONFERANS

ATÖLYELER OTURUMU

Eğitimde Yapay Zekâ Teknolojisinin Kullanımı olgusunun ele alınacağı bu atölyeye, eğitim ve öğretim süreçlerinde yapay zekâ teknolojisinden yararlanmak isteyen öğretmen, eğitmen, yönetici ve ilgi duyan herkes katılabilir.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Dijital Teknoloji Liderliği olgusunun ele alınacağı bu oturuma, eğitim yöneticileri ve ileride okul yönetiminde rol almak isteyen herkes katılabilir.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Dijitalleşen dünyada eğitimin geleceğini konuşacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Sunumuzda oyunlaştırmanın ne olduğu, nasıl uygulandığı, hangi alanlara entegre olduğu ve kurguda dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğu sorularının cevaplarını içeren paylaşımlar yapacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Sanal laboratuvarlar, simülasyonlar, animasyonlar, interaktif videolar ve daha fazlasını keşfedeceğiz.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

In this session, we’ll go thorugh real-world examples and experience and demonstrate how digital resources and lesson design can enrich your teaching practice.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

This training session is designed to equip educators with the knowledge and skills to leverage AI tools and technologies effectively in their curriculum planning and activity design.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Günümüzde bireyin temel motivasyonu dünya ile eş zamanlı olabilmektir. Bu noktada dünya bütünleşirken aynı zamanda bireye doğru da yerelleşmektedir. Daha demokratik ve eşitlikçi bir zemin sağlayan dijital kütüphaneler ve kitaplar da bu yerelleşme yani mikronize olma sürecinde hem bilginin üretimi hem de tüketimi noktasında daha da büyüyerek ve zenginleşerek yoluna devam edecek gibi görünüyor.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Bu atölyede, Genially’nin temel işlevlerini ve yaratıcı potansiyelini konuşacağız. Ayrıca iletişim ve görsel tasarım becerilerinin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

HızlıGo ile hızlı okuma etkinliği gerçekleştireceğiz.

Etkinlikle göz kaslarımızı geliştirecek egzersizler yapacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Bu Atölyede Plickers, Canva, Padlet, Wordwall gibi dijital araçlar tanıtılacaktır.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

3D Tasarım programı Tinkercad hakkında konuşacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Her öğretmen hikâye okur ama bazıları hikâyenin içine katıp götürür ve öğrenmeyi renklendirerek öğrencilerin yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlar. Hikâye anlatıcılığının kapısını aralayacağımız bu atölyede hikâye anlatma sanatına dair temel adımları deneyimleyeceğiz.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Eğitimde proje geliştirmenin önemini ve pratiğe dökülen faydalarını birlikte deneyimleyeceğiz.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Sunum içeriğinde dinleyicilere Educall sisteminin tanıtılması tamamlayıcı ders olarak okulların ingilizce eğitimine nasıl katkı sağladığı,Native öğretmenlerin fiziksel derslere katılımlarının maliyetinin çok yüksek olması nedeni ile bireysel ve sınıf bazında online ders katılımları sağlanarak esneklik ,kolaylık, özelleştirme, raporlama ve maliteylerdeki ciddi düşüşü ilgilisine anlatılması hedeflenmektedir.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Öğrenmeyi Dijitalleştirme: Derslig ile Eğitimin Geleceği atölyesinde Öğretmenler Oyunlaştırma Araçlarıyla ders tasarımı yapabilecek. Derslig öğrenme platformu ile etkileşimli dersler tasarlayabileceksiniz.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

Dijital dönüşüm sürecinde Okulistiğin öğretmen,öğrenci ve veliye kattıklarını konuşacağız.

KATILIM VE ÖN ŞARTLAR »

KONFERANS

KAPANIŞ OTURUMU