14:30 - 15:15 | Tinkercad İle 3 Boyutlu Çizim Atölyesi

Teknolojinin okullarımıza, evlerimize kısaca hayatımızın her anına girdiği bir dönemde Autodesk tarafından sunulan basit, çevrimiçi 3B tasarımlar yapabileceğiniz bir uygulama  olan Tinkercad öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Tinkercad uygulamasını masaüstü bilgisayarınızla kullanabileceğiniz gibi tabletinizle de rahatlıkla kullanabilir, tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Biz de bu atölyede 3 Boyutlu tasarımları hayatımıza nasıl entegre edebiliriz? Sadece entegre etmekle kalmayıp bu tasarımları nasıl üretebiliriz? sorularının cevaplarını bulmayı amaçlıyoruz. Ve en çok da kendi ürettiğimiz ürünleri kullanmanın zevkine varmak istiyoruz.

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: Tinkercad web uygulaması

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Bilişim Teknolojileri

Atölye İçeriği: Atölyemizde,

  • Tinkercad programı genel içeriklerini,
  • Tinkercad programında hesap açmayı,
  • Tinkercad arayüzünü,
  • Farklı branşlarda Tinkercad kullanım alanları,
  • Tinkercad programında üç boyutlu modelleme yaparak özgün tasarım oluşturmayı öğreneceğiz.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Derslerini farklılaştırmak isteyen, güncel teknolojileri takip eden, soyut kavramları somutlaştırmayı isteyen tüm öğretmenler.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Hayal gücü

 

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Ayşenur Kayış, Kader Öztürk

Atölye Uygulayıcıları

AYŞENUR KAYIŞ

Marmara Üniversitesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri lisans programından mezundur. Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansına devam etmektedir. T3 Vakfı DENEYAP Atölyelerinde eğitmenlik yapmaktadır. TUBİTAK 3005 Projeleri kapsamında Yapay Zeka ve Hukuk alanlarını birleştiren bir proje içerisinde yer almaktadır. Şu an Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsünde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

KADER ÖZTÜRK

Uludağ Üniversitesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programını tamamlamıştır. 2017’den itibaren özel okullarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersini vermektedir. Günümüzün dikkat çekici eğitim yaklaşımlarından biri olan STEM derslerinde aktif rol almaktadır. Şu an Yenidoğu Okulları Sancaktepe kampüsünde Bilişim Teknolojileri öğretmenli olarak çalışmaktadır.