15:30 - 16:15 | Teknoloji Takımı Deneyim Paylaşımı

Sunumumuzda Yenidoğu Okulları Başakşehir kampüsünde yürütülen teknoloji takımı çalışmaları hakkında bilgi verilecek ve yarışma sürecinde edinilen deneyimler paylaşılacaktır.

 

Sunum Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Ortaokul ve lise proje çalışmaları

 

Sunum İçeriği: Yerli ve milli teknoloji üretimine katkı sağlayan bireylerin sayısını arttırmak adına okullarda gerçekleştirilen proje çalışmaları oldukça önemlidir. Teknoloji takımları ile ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin başta TEKNOFEST olmak üzere çeşitli yarışmalara hazırlanmasını sağlamak ve onlara bu süreçte doğru bir planlama ile rehberlik etmek gerekmektedir. Bu sunumda Yenidoğu Okulları Başakşehir kampüsünde yürütülen teknoloji takımı çalışmaları hakkında bilgi verilecek ve yarışma sürecinde edinilen deneyimler paylaşılacaktır.

Bu Sunuma Kimleri Bekliyoruz? Ortaokul ve lise kademesinde görev yapan ve TEKNOFEST ve benzeri yarışmalarda öğrenci danışmanlığı yapmak isteyen öğretmenleri bekliyoruz.

 

Sunuma Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Sunum Süresi: 45 dakika

Sunum Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Sunum Sunucusu: Hatice VARLIK

Sunum Sunucusu

HATİCE VARLIK

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında YETEV Program ve Yayın Geliştirme Birimi’nde Bilişim Teknolojileri Branş Koordinatörü olarak çalışmaya başlamış, görev yaptığı süre boyunca Bilişim Teknolojileri ve Yazılım branşında yayınlar hazırlamanın yanı sıra ilkokulda STEM dersinin uygulamaya konulması ve derse uygun içerikler üretilmesi konusunda da çalışmıştır. Yenidoğu Okulları Başakşehir kampüsünde yürütülen teknoloji takımı çalışmalarının yürütücülüğünü yapmaktadır. Şu an Yenidoğu Okullarında Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.