13:30 - 14:15 | Tasarım Odaklı Düşünce

Bu eğitimle yaratıcı özgüveninizi geliştirmeye odaklanıp, çılgın fikirlerinizi hayal edip, test etmek ve yeniden tasarlamak ister misiniz?

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm okul kademelerinden tüm branşlar için kurgulanmıştır.

Atölye İçeriği: Atölyemizde “tasarım odaklı düşüncenin yararları” hakkında bilgi vereceğiz. Oyunlaştırma ve tasarım odaklı düşüncenin birbirini nasıl beslediğini ele alacağız. Tasarım odaklı düşünme sürecini gerçek yaşam problemleri üzerinden inceleyerek kendi tasarımımızı yapacağız. Bu eğitimde, öğrencilerimizin bıkmadan sordukları “Bunları gerçek hayatta nerede kullanacağım, bunu neden öğrenmem gerekiyor?” sorularına cevap arayacağız. Merak ediyorsanız sizi “Tasarım Odaklı Düşünme” atölyesine bekliyoruz.  

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Derslerine “tasarım odaklı düşünme”yi dahil edip öğrenmeyi; canlı, etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek isteyen, öğrenmeyi sınıfın duvarları arasında sınırlandırmak istemeyen tüm öğretmenlerimizi bekliyoruz.


Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Katılımcıların yanlarında cep telefonu getirmelerini bekliyoruz.


Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Ebru ÇİMEN

Atölye Uygulayıcısı

EBRU ÇİMEN

2001 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu an aynı üniversitenin Eğitim Teknolojileri Bölümü’nde tezli yüksek lisansına devam etmektedir. 2022 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde tezsiz yüksek lisansını “Türkiye’deki Yabancı Uyruklu Öğretmenlerin Kurumsal Aidiyet Konusundaki Yaşantı ve Deneyimleri: Nitel Bir Araştırma” konulu bitirme projesiyle tamamlamıştır. 2001 yılından beri özel okullarda çeşitli yaş gruplarıyla çalışmaktadır.  İngilizce dersi kapsamında; Konu anlatımlı yardımcı kaynak kitaplar ve Türkiye geneli seviye belirleme sınavları hazırlamıştır.