14:30 - 15:15 | İçerik ve Geri Bildirim Aracı Olarak

İster sınıfta isterseniz çevrimiçi ders yapın; ister ev çalışması hazırlayın. Nearpod ile etkili öğrenme ortamı oluşturmak ve hızlı geri bildirimde bulunmak mümkün.


Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: Nearpod


Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Uygulamalı Dersler Dışındaki Tüm Dersler (Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Matematik, Fizik, Coğrafya vs.)


Atölye İçeriği: Bu atölye çalışmasında;

  • Ders tasarımının aşamalarına dikkat çekilecektir.
  • Farklı öğrenme stiline sahip öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ders akışı paylaşılacaktır.
  • Süreç değerlendirme ve ders sonu değerlendirme araçları tanıtılacaktır.
  • Sınıf yönetiminde dijital araçların destekleyici ve hızlandırıcı etkisi gösterilecektir.
  • Simülasyon ve belgesellerin, tek araç üzerinden öğrenci ekranına nasıl taşınabileceği öğrenilecektir.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Derslerini senkron veya asenkron tasarlamak isteyen, öğrenciyle etkileşimi ve kalıcı öğrenmeyi önemseyen, daha eğlenceli ders akışlarını tercih eden tüm branştan öğretmenlerimizi (uygulamalı dersler hariç) bekliyoruz.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Katılımcımızın online bağlantı yapabilecekleri geniş ekranlı bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla atölyemize katılmasını bekliyoruz.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Durmuş Onay

Atölye Uygulayıcısı

DURMUŞ ONAY

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği’nden mezun olmuştur. Lisan üstü eğitimini Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında tamamlamıştır. Özel okullarda bölüm başkanlığı ve eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, akademik içerik oluşturma, eğitim danışmanlığı ve program geliştirme çalışmalarına katılmıştır. Müdür yardımcılığı, Kampüs Müdürlüğü, idari organizasyon ve yönetim süreçlerinde görev almıştır. Şu an Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsü’nde Kampüs Müdürü olarak çalışmaktadır.