13:30 - 14:15 | Dijital Çağda Öğretmenlik Mesleğini Yeniden Tanımlamak

 

 

Artık yeni bir hikâyenin içindeyiz. Bu yeni hikâyede, gerçek öğrenme herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde ve biz kiminle istersek onunla gerçekleşiyor. Eylülden Haziran’a kadar oturduğumuz sınıf arkadaşlarıyla ya da aynı öğretmenle değil! Daha da önemlisi, bu hikâye bizim seçtiklerimizi öğrendiğimiz bir hikayedir, bizden istenenleri değil! 

 

Sunum Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Pek çok farklı derse uyarlanabilir.

Sunum İçeriği : Dijital çağ, eğitimde önemli bir değişim zamanını temsil ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki sınıflarda ve okullarda öğretmenler, eğitimde mevcut dijital teknolojilerin artan kullanımına daha iyi uyacak şekilde yöntemlerini değiştiriyorlar. Kısacası, öğretmenler okullara ve öğrencilere daha iyi hizmet vermek için kendilerini ve mesleklerini yeniden keşfediyorlar. Teknolojideki ilerlemeler, daha bağlantılı bir dünyaya yol açtı ve sayısız yararlı kaynağın ortaya çıkmasına neden oldu. 

 

Öğretim, sıralarda oturan öğrencilere ders vermekten ve öğrencilerin işittiklerini görev duygusuyla dinlemelerinden ve kaydetmelerinden ibaret değildir. Aksine her çocuğa zengin ve benzersiz bir öğrenme deneyimi sunmaktır. En saygın öğretmenler, proje tabanlı, katılımcı, eğitici maceralar sunarak öğrencileri öğretim sürecine nasıl tutkulu katılımcılar haline getireceklerini keşfedenlerdir. 

Yeni Araçlar ve Ortamlar;  Öğretmenlerin ve öğrencilerin eğitimdeki rollerini değiştiren en güçlü etkenlerden biri yeni teknolojilerdir. İdealist öğretmenler hem teknolojinin hem de öğrenme biliminin önemini kabul eden bir anlayışa sahiptirler. En önemli rollerinin, benzersiz ihtiyaçlarını, öğrenme stilini, sosyal ve kültürel geçmişini, ilgi alanlarını ve yeteneklerini anlamak için her öğrenciyi bir birey olarak tanımak olduğunu kavrarlar. 

İlişkiler;  Eğitimin özünün bilgili, şefkatli bir yetişkin ile güvenli, motive olmuş bir çocuk arasındaki yakın ilişki olduğunu anlamalıyız. Görevimiz, öğrencilere büyüdükçe ve olgunlaştıkça onlara danışmanlık yapmak- sosyal, duygusal ve entelektüel gelişimlerini bütünleştirmelerine yardımcı olmaktır. Öğretmenler kendilerini yalnızca tarih, matematik veya bilim gibi konuların uzmanları olarak görmek yerine, öğrenme sevgisine de ilham vermeleri gerektiğini giderek daha fazla anlıyorlar. 

 

Bu Sunuma Kimleri Bekliyoruz? Konuya ilgili tüm eğitimcileri bekliyoruz.

Sunuma Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Sunum Süresi: 45 dakika

Sunum Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Sunum Sunucusu: ARİF KAZANCI

Sunum Sunucusu

ARİF KAZANCI

Arif Kazancı 17 yıllık eğitimcilik deneyimine sahip bir eğitim girişimcisidir. 8 yıl Amerika’da bulunmuş, K12 ve yükseköğrenim düzeyinde birçok eğitim projesinde yer almıştır.

2009 yılında Gates Vakfı Özel Ödülünü kazanmıştır (Bill&Melinda Gates Foundation).

2011 yılında UNM’de (University of New Mexico) yaptığı çalışmayla eyalet valisi tarafından verilen yılın eğitimcisi ödülünü kazanmıştır.

2013 yılında “Eğitimde Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar” kitabı Anı yayıncılıktan yayınlanmıştır.

2016 yılında Microsoft tarafından organize edilen E2 (Education Exchange) etkinliğinde dünya 2.si olmuştur.

Microsoft Uluslararası Uzman Eğitici Eğitmeni (Master Trainer) unvanına sahiptir. Arif Kazancı, Microsoft global eğitim ortağı EmpowerEDU şirketinin kurucu ortağı olarak yurt içi ve yurtdışından çeşitli eğitim kurumlarıyla eğitim ve danışmanlık projelerine devam etmektedir. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu Bilge Puan Eğitim Teknolojileri şirketi ile eğitim girişimcisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.