15:30 - 16:15 | Dijital Çağda Öğrenmeyi Sahiplenmek: Google Sites İle E-Portfolyo Tasarımı

E-Portfolyo, temelde öğrenci başarısındaki gelişimin bütünsel olarak izlenebilmesini sağlayan bir durum belirleme ve değerlendirme aracıdır. Öğrencilerin kendi öğrenme süreçlerini izlemeleri ve süreçte aktif rol almalarını sağlayarak, bağımsız öğrenen bireyler olarak gelişmelerini destekler. Bu atölyede Google Sites üzerinden örnek bir e-portfolyo tasarımı yapılarak, uygulamanın sınıflarda etkili bir öğrenme ortamı yaratmak için nasıl kullanılabileceği ele alınacaktır.

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: Google Sites

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Ortaokul ve Lise kademesindeki tüm dersler

 

Atölye İçeriği: Bir durum belirleme ve değerlendirme aracı olan e-Portfolyonun kuramsal temelleri özetlenerek, katılımcıların Google Sites ile örnek birer e-portfolyo oluşturmaları sağlanacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Derslerinde ölçme ve değerlendirme aracı olarak e-portfolyoyu kullanmak ve uygulanması hakkında bilgi edinmek isteyen her branştan öğretmen katılabilir.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Katılımcıların Google hesaplarının olması gerekmektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: Nur Banu Çetinkaya

Atölye Uygulayıcısı

NUR BANU ÇETİNKAYA

Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Yüksek Lisans ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Teknolojisi Yüksek Lisans Bölümlerinde öğrencidir. 2020 yılından itibaren Yenidoğu Okulları’nda fizik öğretmeni ve 2021’den itibaren YETEV Ölçme ve Değerlendirme Müdürlüğü’nde Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı olarak çalışmaktadır.