13:30-14:15 Uzay Gemisi

Türkçe dersi ile Yaratıcı Drama yöntemi birleştirilerek ‘İsimler’ konusu için ders içeriği nasıl hazırlanır sorusuna cevap bulacağız. Bu atölye sayesinde hem ders içeriği zenginleştirme konusunda hem de Yaratıcı Dramaya dair teknikler konusunda fikir sahibi olacağız.


Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Türkçe


Atölye İçeriği: Öncelikle katılımcıların tanışma oyunu ile grup içi dinamiği yakalamasını sağlayacağız. Sonrasında yaratıcı drama tekniğini kullanarak Türkçe dersi özelinde bir ders planı sunumu gerçekleştireceğiz ve buradan yola çıkarak asıl kazanıma doğru uygun etkinliklerle ilerleyeceğiz. Derslerimize farklı yöntemler dahil ederek kalıcılığı, anlamlı öğrenmeyi ve çocuğun en önemli uğraşı olan oyunla öğrendiği bir ders ortamının gözlenmesine olanak sağlamaya çalışacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Sınıf öğretmenleri ve kendini dramaya yakın hisseden herkesi bekliyoruz.


Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.


Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Mücella Yıldırım

Atölye Uygulayıcıları

MÜCELLA YILDIRIM

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Yaratıcı Drama eğitimi almıştır. Yaratıcı Drama alanında çeşitli STK’lar ve özel bir kursta eğitmenlik yapmaktadır. Şu an Yenidoğu Okulları Bahçeşehir Kampüsünde sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır.