13:30 - 14:15 | Uzay Bilimleri Eğitim Teknolojisi

21.yy becerilerini ve müfredatı destekleyecek şekilde uzay bilimleri eğitimi artık ihtiyaç haline gelmiştir. Öğrencilerimiz için planlanan uzay bilimleri, uzay teknolojileri hakkında NASA destekli eğitim materyalleri ve yapılandırmaca yaklaşımla uygulanan öğretim programını birlikte inceleyeceğiz.


Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Fen Bilimleri


Atölye İçeriği: Ele alacağımız program öğrenci ve öğretmenlerin uzay eğitimini kullanarak etraflarındaki dünyayı keşfetmelerinin sağlanmasının amaçlandığı bir eğitim programı olup Uzay Kampı Türkiye ile birlikte yürütülen bir program içeriğidir. Program son teknolojiye sahip Dijital Eğitim Merkezi aracılığı ile öğrencilere takım çalışması, uygulamalı fen ve uzay bilimleri eğitimleri verir. Öğrencileri fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik konularına yönelmeleri için cesaretlendirir. Müfredat, öğrencilerin evreni keşfederken aynı anda kendi potansiyellerini de keşfetmelerini sağlamak ve gelecek neslin kâşiflerini yetiştirmek üzerine kurulmuştur. İşte atölyemizde bu programı tartışacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Fen Bilimleri Öğretmenleri- İngilizce Öğretmenleri

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Emine Derinkuyu

Atölye Uygulayıcısı

EMİNE DERİNKUYU

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri öğretmenliği bölümünü tamamlamıştır. Şu an İrfan Okulları Madenler Kampüsünde Fen Bilimleri öğretmeni olarak çalışmaktadır.