14:30 - 15:15 | STEM Nedir?

Öğrenmek yenilenmektir, öğretmek ise tazelenmek…

 

Öğrenme ve öğretim deneyimlerimizde köklerimizle beslenmek ve köklerimizden STEM ile yapraklara ulaşıp meyve vermenin yollarını arıyoruz. Yeniçağda yenilikçi öğretim yaklaşımlarını nasıl tecrübe ediyoruz ve gelecek çağa hangi yeni yaklaşımları taşıyoruz?

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Genel

 

Atölye İçeriği: Stem yaklaşımının güncel eğitim programları çerçevesinde değerlendirilmesi ve ortak çalışma kültürüne katkıları üzerinde durulacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Konuya ilgi duyan tüm öğretmenleri bekliyoruz.

 

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Öğrenme ve öğretim ile ilgili sorular oluşturmak ve muhtemel cevapları aramak.

 

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: Kamil Arif Kırkıç

Atölye Uygulayıcısı

KAMİL ARİF KIRKIÇ

Boğaziçi Üniversitesi kimya öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini ve aynı üniversitenin Eğitim Programları ve Öğretim anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Doktora derecesini ise 2001 yılında Marmara Üniversitesinden aldı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesinin dekan yardımcılığı ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim ve Öğrenmeyi Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (İZÖMER/CELT) müdürlüğü görevlerini yapmaktadır.