14:30 - 15:15 | Proje Temelli Öğrenme

Atölye TÜBİTAK 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 2204 B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına hazırlanmak isteyen öğretmenlere yönelik olarak düzenlenecektir. Atölye her branştan öğretmenin katılımına açık olacaktır. Proje kurgulanmasına yönelik örnekler üzerinden uygulamalı olarak çalışma gerçekleştirilecektir.


Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm branşlar


Atölye İçeriği: TÜBİTAK’ın Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği araştırma projeleri yarışmasına proje hazırlamak için pratik ipuçlarının verileceği, uygulama ile bir proje kurgusunun yapılacağı bir atölye gerçekleştirilecektir. Örnek proje raporları incelenerek katılımcıların kendi proje basamaklarını belirleyeceği ve proje planını oluşturacakları bir çalışma hedeflenmektedir.


Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? TÜBİTAK Araştırma Projesi yapmak isteyen her branştan ortaokul ve lise öğretmenleri atölyeye katılabilir.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

 

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 10 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Selma Kayaköy

Atölye Uygulayıcısı

SELMA KAYAKÖY

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. 2012 yılında Anorganik Kimya alanında organometaller üzerinde yaptığı çalışmalar ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında hem kurumsal hem de öğrenci projelerinde proje yürütücüsü, proje uzmanı ve proje danışmanı olarak görev yapmıştır. Şu an YETEV Okulları Proje ve Yarışmalar Koordinatörü görevini sürdürmektedir.