13:30 - 14:15 | Oyunlaştırma 101

Sunumuzda oyunlaştırmanın ne olduğu, nasıl uygulandığı, hangi alanlara entegre olduğu ve kurguda dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğu sorularının cevaplarını içeren paylaşımlar yapacağız.

 

Sunum Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm seviye ve branşlar için uygulanabilir.

 

Sunum İçeriği: Teknolojinin geliştiği, öğrenenlerin değiştiği 21. yüzyılda eğitimciler olarak ders içeriklerini farklılaştırmak, çağı yakalayıp öğrenenleri bu yolculuğa çekmek ve aktif olarak rol aldıkları süreç boyunca kalıcı öğrenmelerini sağlamak için oyunlaştırmanın ne olduğu, nasıl uygulandığı, hangi alanlara entegre olduğu ve kurgunun nelere dikkat edilerek yapılması gerektiği hakkında paylaşımlar yapılacaktır.

 

 

Sunumda Tanıtılacak Dijital Araç: Ders planlarında kullanılabilecek genel web 2.0 araçlarından bahsedilecek, detaylı tanıtım yapılmayacaktır.

 

Bu Sunuma Kimleri Bekliyoruz? Tüm eğitimciler başta olmak üzere kendini bu alanda geliştirmek ve oyunlaştırma öğrenmek isteyen ebeveynler, çalışanlar katılabilir.

 

Sunuma Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Sunum Süresi: 45 dakika

Sunum Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Sunum Uygulayıcısı: Ezgi KETECİ

Sunum Sunucusu

EZGİ KETECİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü lisans mezunudur. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde STEM Uygulamaları üzerine tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümü doktora öğrencisidir. 16 yıldır eğitim dünyasında farklı kademe ve yapılarda çalışmıştır. Web 2.0 araçları, oyunlaştırma, öğretim tasarımı, STEM Eğitimi, diksiyon ve etkili iletişim gibi alanlarda uzman olan ve bu alanlarda yetişkin eğitimleri veren eğitmen, Harvard Üniversitesi Öğrenme Liderliği, Michigan Üniversitesi Oyun Tabanlı Öğrenme ve Oyunlaştırma, Maryland Üniversitesi Öğretim Tasarımı ve Teknolojisi gibi eğitim programlarına katılmıştır. Aynı zamanda GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu gönüllü üyesidir.