13:30 - 14:15 | Metaverse İle Yaratıcılık Etkinlikleri

 

 

 “Yaratıcılık, her probleme bir çözüm bulur. Alışkanlıkları bir yana koyup yaratıcı davranmak her zaman üstünlük kazandırır.” – George Lois

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Genel

Atölye İçeriği: Atölyede Metaverse ile ilgili yaratıcılık etkinlikleri yapılacaktır.

Atölyede katılımcıların yaratıcılıklarını açığa çıkarıp geliştirebilecekleri yaratıcı düşünme yöntemleri kullanılarak Metaverse üzerinden etkinlikler yapılacaktır.

Yapılan yaratıcılık etkinlikleri ile katılımcılar, metaverse ve gelecek üzerine düşüneceklerdir. Katılımcılar kendi yaratıcılıklarını kullanarak konu ile ilgili farklı bağlantılar kurma,  yeni fikirler üretme, akıcı, esnek ve özgün düşünme becerilerini kullanabilecekleri etkinlikleri bu atölyede gerçekleştireceklerdir.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Özgün düşünmeyi seven, farklı fikirlere açık ve esnek düşünebilen, hayal gücü gelişmiş ve hayal kurmaktan keyif alan herkes atölyemize katılabilir.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 15 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: ASLIHAN TURHAN

Atölye Uygulayıcısı

ASLIHAN TURHAN

İstanbul Üniversitesi Üstün Zekâlılar Öğretmenliği Bölümünde lisans, Marmara Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünde yüksek lisansını yapmıştır. Çocuklar için felsefe konusunda tez çalışmasını tamamlamıştır. Şu an, YETEV Akademide, YETEV Akademi Uzmanı olarak çalışmaktadır.