13:30 - 14:15 | Learning & Teaching English İn Metaverse

Artırılmış Gerçeklik (AR) gerçek dünyada bilgisayar tarafından üretilen içeriğin bir bindirmesidir. 

 

Sanal Gerçeklik (VR) neredeyse tüm sürükleyici deneyimleri kapsar. Bunlar tamamen gerçek içerik (360 Video), tamamen sentetik içerik (Computer Generated) veya her ikisinin bir melezi kullanılarak oluşturulabilir. 

Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR) ve hareket algılayıcı sensör teknolojileriyle Simülasyon eğitim projeleri geliştirilebilmektedir. Dil eğitimi/öğrenimi bu araçlarla çarpıcı derecede farklılaştırılabilir,  kolaylaştırılabilir ve zevkli hale getirilebilir.

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: İngilizce

Atölye İçeriği: İngilizce öğrenimi sürecinde yeni teknolojilerin önemi gittikçe artmakta ve mevcut yöntemlerin yerini almaktadır. Örneğin, İngilizce öğretmek için Bornig ders kitaplarını ve yöntemlerini kullanmak yerine VR ve AR kullanabilir, içerikler oluşturabilir ve uygun fiyata sınıflarda uygulanabilir. Atölyemizde bu konu üzerinde çalışacağız.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? İngilizce öğretmenlerimizi bekliyoruz.

 

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Afarin Mohammadbeygi

Atölye Uygulayıcısı

AFARİN MOHAMMADBEYGİ

1990 yılında İran’ da doğdu. İran Zanjan Azad Üniversitesi’ nde lisans, 2016 yılında da moleküler genetik alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

En iyi öğretmeni ve her zaman ailesini faydalı bir insan olmaya teşvik eden dedesi saysesinde, 18 yaşında İngilizce öğretmeye başlamış ve öğretme duygusununda kendisinde bıraktığı sevgi ile mesleğine yönelmiştir.Salgının başlamasıyla birlikte, derslerini daha ilginç hale getirmek için çevrimiçi öğrenme araçları ve modern teknolojiyi kullanmaya başladı.  Özellikle VR ve AR’yi İngilizce öğretmek için çok pratik ve faydalı buldu ve bu alanda çalışmaya başla dı.