14:30 - 15:15 | Esnek ve Sürdürülebilir Bir Öğrenme Ortamı Yaratmak: Hyflex Modeli

Hyflex Modeli ile ilgili bilgilerin aktarılacağı bu sunumda, bu modelin birleşenlerini, tasarım örneklerini ve kendi öğrenme ortamlarımıza uygulanabilirliğine dair örneklerden bahsedilecektir.

 

Sunum Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Pek çok farklı derse uyarlanabilir.

 

Sunum İçeriği: Günümüzde dijitalleşme eğitimin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir, ayrıca öğrenme deneyime anlamlı katkılar da sunduğu ortadadır.Teknolojinin bu avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak ve öğretim ortamlarını daha sürdürülebilir ve esnek geliştirmemize imkan tanıyan  Hyflex Modeli ile ilgili bilgilerin aktarılacağı bu sunumda, bu modelin birleşenlerini, tasarım örneklerini ve kendi öğrenme ortamlarımıza uygulanabilirliğine dair örneklerden bahsedilecektir.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Konuya ilgili tüm eğitimcileri bekliyoruz.

 

Sunuma Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

 

Sunum Süresi: 45 dakika

Sunum Kontenjanı: Katılım 150 kişiyle sınırlıdır.

Sunum Sunucusu: MONA AYKUL

Sunum Sunucusu

MONA AYKUL

Hacettepe Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversitedeki görevinden önce uzun yıllar çeşitli özel okullarda 1. ve 2. yabancı dilde Almanca Öğretmeni olarak da görev almıştır. Bu okullarda özellikle Eğitim Teknolojileri ve AB Projeleri alanlarında aktif çalışmıştır. Bu alanlardaki bilgisi ile derslerin içeriklerini öğrenci merkezli yöntemlerle geliştirerek, ömür boyu öğrenmenin temelleri oluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Deneyimlerini başka öğretmenler ile paylaşmak üzere ulusal ve uluslararası konferanslarda workshop ve seminerler sunmaktadır. Türk Alman Üniversitesi’nde Almanca Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Şu anda aynı üniversitede Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.