15:30- 16:15 | eTwinning Destekli Ders Öğretim Çalışmaları

Bu atölyede ders içeriklerini e Twinning proje çalışmaları destekli olarak ilerletmek ve proje tasarımlarının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi vermek amaçlanmaktadır. Çalışmada katılımcılarla örnek proje tasarımları yapılacaktır

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: eTwinning Sayfaları ve bu sayfalarda kullanabilecek dijital tasarım araçları.

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Pek çok farklı derse uyarlanabilir.

 

 

Atölye İçeriği: Bu atölyede ders içeriklerini eTwinning proje çalışmaları destekli olarak ilerletmek ve örnek proje tasarımları yapmak amaçlanmaktadır. Ders kazanımları ile eTwinning proje çalışmaları arasında bağlantı kurarak öğrencilerin derslerini farklı okullarda bulunan akranları ile ortaklaşa devam ettirebilecekleri bir içerik şeması oluşturmaktadır. Bu amaçla atölye çalışmasında katılımcılarla eTwinning proje tasarımları yapılıp bu çalışmaların derse aktarımları üzerinde durulacaktır.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? eTwinning proje çalışması hazırlamak isteyen tüm öğretmenler katılabilirler.

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:  eTwinning sayfalarını önceden incelemek yararlı olur.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Deniz Türk

Atölye Uygulayıcısı

DENİZ TÜRK

Uzmanlık alanı Türk Dili ve Edebiyatıdır. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde akademik çalışmaları devam etmektedir. eTwinning, eğitimde dijitalleşme, proje tabanlı öğretim konuları üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Şu an Yenidoğu Okulları Lise Kademesinde Yönetici olarak çalışmaktadır.