14:30 - 15:15 | Dahilerin Not Tutma Tekniği Zihin Haritaları

Dâhilerin not tutma tekniği Zihin Haritaları; Zihin haritası, bir diğer ismiyle mind map, düşüncelerinizi ve bilgilerinizi gruplandırmaya yarayan bir tekniktir. Derslerde, toplantılarda başlıkların ve konuların tamamını görebileceğiniz şekilde bir tekniği öğrenmeye var mısınız? Bir sayfa üzerinde birçok bilgiyi görebileceğimiz ve basitçe hafızaya alabileceğimiz zihin Haritası tekniğini, hem kağıt kalemle hem de dijital ortamda keşfedeceğiz.


Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: İMindMap programı.


Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Her derste kullanılabilir. Bu atölyede ilkokul dersleriyle ilgili uygulama yapacağız.

Atölye İçeriği: Atölyemizde, zihin haritası hakkında bilgi verecek, kalem ve kağıt üzerinde uygulama yapılmasını gösterecek, sonrasında dijital programı tanıtacak ve dijital ortamda örnek uygulama yapacağız.

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Ders içeriklerini geliştirmek isteyen tüm öğretmenleri ve alana ilgisi olan, herkesi bekliyoruz.

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: İlgili herkes katılabilir. Bu konuyu merak edenler öncesinde araştırma ve hazırlık yapabilirler.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: Kenan Keskin

Atölye Uygulayıcısı

KENAN KESKİN

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde ön lisans, Anadolu Üniversitesi’nden Lisansını almıştır. 2006 yılında Uzman Öğretmen unvanını almıştır. 2017 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünden yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu an Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsünde sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır.