14:30 - 15:15 | Canva İle Metaverse Alemi Oluşturmak

Çocuklarımızın 21. Yüzyıl becerilerini daha aktif kullanmalarının vakti gelmedi mi? Öğretmenlerimizin belki de çok aktif olarak kullandıkları bazı uygulamaların çocuklar tarafından yeteri kadar kullanılmadığını bundan dolayı da verimli ders işleme ortamı sağlanamadığını düşünüyorsanız sizleri de bu sunuma bekleriz.

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: Canva

 

Atölye İçeriği: Canva uygulamasında veya web sitesinde Çizgi Film oluşturma sekmesinden Metaverse evreni oluşturacağız. Evrenimiz her ne kadar hareketli olmasa da öğrencilerin Türkçe ve Fen Bilimleri dersi için kendi içeriklerini oluşturmalarını sağlayacağız.

 

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Türkçe, Fen Bilgisi

 

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Dijital araçları kullanarak derslerini daha verimli ve eğlenceli hale getirmek isteyen,  21. Yüzyıl becerilerini çocuklarına kazandırmak isteyen tüm öğretmenlerimizi bekliyoruz.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Katılımcının atölye öncesinde Canva uygulamasında bir hesap açarak, kişisel bilgisayarı ile katılımı yeterli olacaktır.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: MUSTAFA KARA 

Atölye Uygulayıcısı

MUSTAFA KARA 

1990’da girdiği Trakya Üniversitesi Eğitim fakültesini 20 yıl sonra, 2011 yılında bitirmiştir. 20 yıl sonra döndüğü Trakya Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk Materyal Tasarım Şenliğini düzenlemiştir. Eşi ile beraber aynı yıl Türkiye’nin ilk Çocuk Üniversitesi olan Trakya Çocuk Üniversitesi projesinin gerçekleştirilmesinde aktif rol almıştır.  İki yıl boyunca Proje Koordinatörü olarak görev aldığı bu çalışmada, 1400’den fazla ilk ve ortaokul öğrencisine üniversite ortamında, üniversite hocaları tarafından ders verilmesini sağlamıştır. 2012 yılında İstanbul’da bir özel okulda başlayan öğretmenlik kariyeri boyunca yenilikçi öğrenme metotları ve dijital eğitim ve öğretim araçları ile bir çok seminer, kurs ve projeye katılmış, katkıda bulunmuştur.  Şu an Yenidoğu Okulları Bahçeşehir Kampüsünde Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaktadır.