13:30 - 14:15 | Aklın ve Kalbin Buluştuğu Nokta: Sosyal ve Duygusal Öğrenme

Akıl ve Kalp Sosyal Duygusal Öğrenmede buluşur. Bu buluşmayı konuşacağımız atölyemize sizleri de bekliyoruz.

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm Branşlar

 

Atölye İçeriği: İnsanların duygularını yönetebilmesi, başkaları ile empati kurabilmesi, sorumlu kararlar alabilmesi, yeniliklere uyum sağlayabilmesi, daha kolay öğrenebilmesi gibi birçok becerinin yolu sosyal ve duygusal öğrenmeden geçer. Bu bilinçle temeline “Nasıl bir insan yetiştirmek istiyoruz?” sorusunu yerleştireceğimiz atölye çalışmamızda “Geçmişten Günümüze Sosyal ve Duygusal Öğrenme”, “Öğretmenin Sosyal ve Duygusal Öğrenmesi” ve “İyi Olma Hali” üzerine konuşacağız ve uygulamalar yapacağız.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.


Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Sosyal ve duygusal öğrenme konusunda bilgi alışverişinde bulunmak ve katkı sağlamak isteyen herkesi bekliyoruz.


Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Büşra Nur Vural, Esra Liv

Atölye Uygulayıcıları

BÜŞRA NUR VURAL

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezundur. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Çocuk, genç ve yetişkinlerde iyi olma hali, sosyal ve duygusal öğrenme, duygusal zekâ, öğrenme psikolojisi konuları ile ilgili araştırmalar yapmakta, önleyici ve gelişimsel bakış açısıyla PDR programları hazırlamaktadır. Çeşitli okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak çalışmıştır. 2019 yılında YETEV Okulları Program ve Yayın Geliştirme Biriminde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Branş Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Şu an YETEV Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

ESRA LİV

2017 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu an İstanbul Aydın Üniversitesinde başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir.  Çocuk ve ergenlerde duygusal zeka, olumlu davranış geliştirme, duyguları tanıma ve kontrol etme, gelişim ve öğrenme psikolojisi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında Yenidoğu Okullarında çalışmaya başlamıştır. Şu an aynı kampüsün Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Biriminde ilkokul psikolojik danışmanı olarak çalışmaktadır.