14:30 - 15:15 | Montessori Sınıfında Doğum Günü

Çocuklarımızın büyüme sürecinde en heyecanlandığımız zamanlardan biri de doğum günleri oluyor. Peki Montessori sınıflarında bu heyecanı nasıl yaşıyoruz? Atölyemizde uygulayacağımız seremoni ile hep birlikte görelim.

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Montessori Okul Öncesi

 

Atölye İçeriği: Montessori yöntemine göre doğum günü seremonisi, çocuğun dünya küresi ile güneş simgesi etrafında dönerek, küçüklüğüne ait nesneler ile nasıl büyümüş olduğunu görerek yaşadığı dünya ile bağ kurmasına yardım eder. Bizler de uygulayacağımız seremoni ile yaşam döngümüzde Dünya’nın Güneş etrafında bir dönüş yapmasıyla bir yaş almamızı ve her bir yaşımızda yaşadığımız değişimler neler bunları göreceğiz.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Montessori felsefesine ilgi duyan herkesi bekleriz.

 

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: BÜŞRA ACAR

Atölye Uygulayıcısı

BÜŞRA ACAR

Savaştepe Anadolu Öğretmen Lisesi, ardından Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Okul öncesi öğretmenliği, küçük ve büyük yaş okul öncesi sınıflarında İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra yolu Montessori sistemi ile kesişmiştir. Montessori rehberi olarak görevini sürdürmektedir. Şu an Yenidoğu Okullarında Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalışmaktadır.