15:30 - 16:15 | 3D Kalemi Dersime Entegre Ediyorum

3D kalem kullanımının öğretimiyle birlikte interaktif bir şekilde materyaller oluşturulup ders ile ilgili bazı kazanımlar modellendirilecektir. Bu modeller ile dersi drama ile buluşturup yaparak ve yaşayarak öğrenmenin kalıcı hale gelmesi amaçlanmaktadır. Dolayısıyla derslerinin daha eğlenceli ve etkileşimli işlenmesini hedefleyen öğretmenleri atölyemize bekliyoruz.

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç: 3D Kalem

 

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: İlkokul ve ortaokul dersleri.

 

Atölye İçeriği: 3D kalem ile ders materyali öğretmenler eşliğinde tasarım-oluşturma kısmını gerçekleştirip, oluşturulan materyaller ile dersin kazanımına göre drama çalışması yapılacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? İlkokul sınıf öğretmenleri, Ortaokul Matematik, Türkçe, İngilizce, Drama ve Fen Bilimleri öğretmenlerini bekliyoruz.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Ön hazırlık gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları: Muhammed Orhan-Necmi Suci

Atölye Uygulayıcıları

MUHAMMET ORHAN

Mezun olduğu yıldan bu yana öğrenciler ile iç içe olma, onlara sosyal ve akademik alanda olduğu kadar değerler eğitimi alanında da katkıda bulunmayı kendisine görev addetmiştir. Öğrenme ve öğretmenlik sürecine katkı sağlayacak pek çok eğitime katılmıştır. Bunun yanında derslerinde ve bireysel çalışmalarında teknolojik araçların kullanımıyla ilgiyle çalışmalar yapmaktadır. 2020-2021 eğitim öğretim yılında Yenidoğu Okulları  ailesine katılan Muhammet ORHAN şu an aynı okulda matematik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

NECMİ SUCİ

2019-2020 eğitim öğretim yılında Yetev ailesine katılan Necmi Suci Sancaktepe Yenidoğu kampüsünde matematik öğretmeni olarak görev  almaktadır. Abant İzzet Baysal Matematik bölümü mezunu olan öğretmenimiz, Marmara Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştır. Aradaķök projesiyle 2. Ulusal  Öğretmenler arası materyal yarışmasında finale kalmıştır.

Yüksek erdemli insan olmanın önemine vurgu yaparak bilimsel gerçekleri matematikle buluşturmada öğrencilerine rehberlik yapmaktadır. Onlarca öğretmenin eğitim programlarında görev alan öğretmenimiz dijital matematik araçları kullanımı konusunda bir çok eğitim almış, aldığı eğitimleri sınıf ortamında uygulamaya çalışmaktadır.