15:30- 16:15 | 10 Adımda Oyunlaştırılmış Ders Planı Nasıl Hazırlanır?

10 adımda oyunlaştırılmış ders planı nasıl oluşturulur? Hangi adımlara dikkat edilmelidir? Bu soruların cevaplarını atölyemizde bulabilirsiniz. Atölyemizde ayrıca oyunlaştırılmış bir ders planı örneği inceleyeceğiz ve katılımcılarımızla birlikte adım adım bir mini plan taslağı hazırlayacağız.

 

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Sunumda bahsedilenler dışında herhangi bir dijital araç tanıtımı yapılmayacaktır.

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Tüm seviye ve branşlar için uygulanabilir.

 

Atölye İçeriği: Oyunlaştırılmış ders planı hazırlarken referans alınabilecek 10 adım teker teker anlatılacak, her adım için oyunlaştırılmış bir ders planı üzerinden örnekler verilerek katılımcılardan da fikirleri beklenecektir. Atölye sonunda katılımcılar kendi mini ders planlarını hazırlayacaklardır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz? Tüm eğitimciler katılabilir.

 

Atölye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler: Oyunlaştırma 101 sunumuna katılmış olmak.

Atölye Süresi: 45 dakika

Atölye Kontenjanı: Katılım 24 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcısı: Ezgi KETECİ

Atölye Uygulayıcısı

EZGİ KETECİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü lisans mezunudur. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde STEM Uygulamaları üzerine tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümü doktora öğrencisidir. 16 yıldır eğitim dünyasında farklı kademe ve yapılarda çalışmıştır. Web 2.0 araçları, oyunlaştırma, öğretim tasarımı, STEM Eğitimi, diksiyon ve etkili iletişim gibi alanlarda uzman olan ve bu alanlarda yetişkin eğitimleri veren eğitmen, Harvard Üniversitesi Öğrenme Liderliği, Michigan Üniversitesi Oyun Tabanlı Öğrenme ve Oyunlaştırma, Maryland Üniversitesi Öğretim Tasarımı ve Teknolojisi gibi eğitim programlarına katılmıştır. Aynı zamanda GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu gönüllü üyesidir.